איך מייצרים שלום עם אחרים?

האם אתה חי בשלום עם עצמך? עם בני משפחתך? עמיתיך לעבודה? נהגים אחרים בכביש?… האם אתה בתקשורת טובה איתם? האם אתה יכול לתת בהם אמון ולקבל אמון בחזרה?
שלום אינו סחר-מכר של קרקעות אלא עניין של אמון בצד שמנגד.
אם היו נסיבות שבהן היית חולק את החדר שלך בביתך עם פלשתינאי, ובוא נגיד שלא הייתה לך שום ברירה אחרת, האם היית מחכה להסכם שלום בין ראשי המדינות כדי להחליט מה לעשות או שהיית מוצא דרך לגור איתו ביחד, בשלום ובכבוד הדדי ותוך שמירה על כללים והסכמות ביניכם?

אושר ושלום חשובים ביותר והם ניתנים להשגה כמובן רק אם תעבוד להשיג אותם בחייך!

שמירת הכללים הכתובים בספר "הדרך אל האושר – מדריך הגיוני לחיים טובים יותר" יכולה לעזור ולכוון.

כללים אלה, הרשומים ומוסברים בצורה כל כך פשוטה והגיונית, הם ההצעות הטובות ביותר שאדם היה יכול לקבל על מנת להשיג אושר.
אדם חייב קודם כל לחיות בשלום עם עצמו, לדאוג לעצמו ולגופו. אחר-כך הוא יכול לחיות בשלום עם אנשים בסביבתו ואחר-כך אפשר לדבר על שלום עם אנשים שאינם מסכימים איתו, שלא לדבר על אויביו.
הדברים הללו, הנכללים תחת המלה "שלום", הם התנהגות יום-יומית – כבוד הדדי, שמירת זכויות אחד לשני, התמקדות בלמידה ועשייה המביאה לחברה פורחת ומשגשגת.

שלום אינו סיסמא או פוליטיקה – והוא מה שהספר "הדרך אל האושר", מדריך הגיוני לחיים טובים יותר, מעביר כמסר. שלום מתבטא בדרך שבה שאתה מתנהג עם הסובבים אותך ובדרך שהם מתייחסים אליך ולכן זה עינין של חינוך לערכים לפני הכל.

אם הספר יחולק בין אנשים בכמות מספקת אזי הוא יצור הסכמה חברתית ואוירה חדשה במדינה. ואם הוא יחולק בכמות מספקת לפלשתינאים ולתושבי מדינות ערב, הוא יצור הסכמה חברתית של כבוד הדדי גם בצד שמנגד.
אפשר ללמד את תכני הספר "הדרך אל האושר" באופן קבוע כחלק מתכנית הלימודים של כל ילד במזרח התיכון ולהפסיק את השנאה והמחלוקת בדור המחר. תנועות נוער וכיתות בבתי-ספר שונים יכולות לערוך תחרויות על היישום הטוב ביותר של כלל זה או אחר בספר. הטלביזיה יכולה לעזור באופן מדהים בהפצת הרעיונות שבספר. חברות כלכליות וארגונים שונים יכולים לתמוך בהפצת הספר "הדרך אל האושר" ולקבל על כך קרדיט ושם טוב. שלא לדבר על מערכות עיתונים שיכולות להעניק את הספר לקוראיהן כשי בתוך העיתון עצמו.

פוליטיקאים , אם הם באמת רוצים להשיג שלום, יכולים לתעל את כוחם ועמדתם לקדם את נושא השלום בכך שינהיגו את העמים ליישום הכללים המופיעים "הדרך אל האושר" ויתמכו בהדפסתו המחודשת והפצתו הנרחבת בכל ערוץ אפשרי. הם יכולים להשתמש בתקציבים המבוזבזים על נשק ומלחמות-כוח להדפסת ספרי "הדרך אל האושר" בעברית ובערבית, והפצתם לכל אדם במזרח התיכון, עד שאפילו הרעים, הקיצוניים והקנאים שמעוררים ומעמיקים את השנאה בפעולותיהם יעצרו ויקשיבו למה שקורה מסביב ויראו לאן נושבת הרוח החדשה.

יהודי, מוסלמי, ישראלי, ערבי, פלשתינאי או בני כל הדתות והלאומים האחרים – זה לא משנה. כולנו אנשים ולכולנו יש את אותן הבעיות. אין הבדלים. והדבר המיוחד בספר "הדרך אל האושר" הוא שאין זה קוד דתי, אין זה קוד לאומי – אלא קוד בינלאומי המבוסס על הגיון ולכן הוא מתאים לכל אדם, דת וגזע על פני כדור הארץ.
רובם הגדול של בני האדם יסכים עם מרבית הכללים המוזכרים בספר. הסכמות בין אנשים ובין עמים הן הבסיס עליו אפשר לבנות אמון – ואמון הוא הבסיס החיוני להשגת שלום.

והנה ציטוט מדבריו של ל. רון האברד:
"ביום שבו נסמוך לחלוטין אחד על השני ישרור שלום על פני כדור הארץ."

"הדרך אל האושר" היא הדרך אל השלום. תן אותה לידידיך – וגם לאלה שלא הסתדרת איתם עד כה, ועשה שלום בחייך.

אם אתה מרגיש שדברים לא תמיד בשליטה שלך למרות שאתה מתאמץ שיהיה בסדר עשה את מבחן האושר – אפשר לעשות משהו בקשר לזה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *