סיינטולוגיה: מעבדות לחרות

ההיסטוריה כפי הנראה חוזרת על עצמה. תקופה של דיכוי ואז השתחררות מהדיכוי לתקופה יותר טובה  שבה יש חופש מהלחץ והדיכוי של התקופה הקודמת, אבל פתאום מתגלים מקורות דיכוי אחרים שמשתלטים על חיינו. והכל חוזר במחזוריות אז האם באמת אנו יוצאים לחרות?

האם אפשר באמת להגיע לחופש ולהישאר חופשי. מבלי שדיכוי אחר יכנס לתמונה של חיינו?

האם אפשרי להיות חופשי? ומה זה בעצם חופש?

חופש = הבנה

החופש מסתבר טמון בהבנה. אם אדם מבין מה קורה מסביבו מבין את החיים עצמם הוא בתקשורת איתם , הוא חופשי לפעול ולעשות דברים הוא מכיר במגבלות ובמחסומים שלהם ויודע להתגבר עליהם כדי להשיג את השאיפות שלו.

מלכודת = אי הבנה, חוסר הבנה, משבר הבנה וכ' = עבדות

אם אדם לא מבין דבר כלשהו הוא נלכד במידת מה, כלומר נהיה פחות חופשי, לדוגמא: אדם רואה מגהץ, הוא הבין שהמגהץ קר, ונוגע בו. המגהץ מסתבר היה חם והאדם מקבל כויה, אי ההבנה שלו גרמה לו לפעול לא נכון וכתוצאה מזה לכאב. עכשיו הכאב מגביל אותו בשעות הקרובות לפחות בתנועות שלו ביכולת האחיזה שלו, הוא מאבד מחופש התנועה שלו. מעבר לכך האירוע הזה חרוט במחשבה שלו ברמה תגובתית ויכולה להתפתח אצלו רתיעה ממכשירים חשמליים בכלל, וכך הוא מאבד את החופש שלו עם אזור שלם. הכל התחיל באי הבנה קטנה ועכשיו הוא לא רוצה להבין תחום הרבה יותר גדול ולכן הוא נמנע מלהיות בתקשורת איתו, מה שיכול לדרדר את המצב יותר באיבוד עוד ועוד חופש. הוא כבר לא אדון באזור הזה אלא עבד. הוא אינו שולט אלא נשלט.

דוגמא נוספת: ויכוח עם מישהו נשאר אצלך במחשבה שעה או שעתיים אח"כ ולא מאפשר לך לחשוב על דברים אחרים שהם על פי בחירתך. וגם שנים מאוחר מכן ייתכן ויש דברים שקרו שעדיין עולים ובאים מידי פעם כמחשבות שליליות, מחשבות לא רצויות, פחדים וחרדות. כלומר, החופש שלך מצטמצם במידה רבה כי המחשבות האלו נכנסות לחייך לא מתוך כך שהזמנת אותם אלא באופן שלא אתה שולט בהן, הן מגיעות משום מקום מתנחלות לך בראש ולא עוזבות אותך ולא נותנות לך מנוחה. זה לא חופש זאת עבדות. אתה לא בשליטה אלא אתה נשלט על ידי המחשבות וכל הרגשות השליליים שהן מביאות.

יש הרבה דברים שצברת כגון משברי הבנה עם אחרים, אי הבנות שלך עם עצמך, אי הבנות ובלבולים בלימודים, בשיחות עם אנשים ועוד. הכל יושב שם ונכנס לפעולה בזמן זה או אחר ולא על סמך החלטתך. איבדת שליטה = אתה נשלט = עבדות.

אנשים יכולים להיות, עשירים, משכילים, ועדיין להרגיש לכודים. עדיין הם יכולים להרגיש שהם אינם חופשיים לעשות את מה שהם בוחרים לעשות.

המלכודת היא בראש. כאב העבר חי בהווה ומשפיע על הגוף על הרגש ועל התגובות שלנו.

כשיש לך כאב ראש,זה לא שמישהו נתן לך עכשיו מכה בראש. לא ברוב המקרים זה כאב קודם, קונפליקט שנכנס לפעולה ומתיישב שם בדיוק איפה שכואב, לפעמים זה זז קצת לכאן קצת לשם. הפיתרון המקובל הוא להשתמש בכדורים, כלומר פיתרון כימי שיעזור לך "לא להרגיש" את הכאב. זה למעשה עוד מלכודת. למרות שכאב ראש אינו מורגש הוא עדיין שם וכך גם הסיבה להיווצרותו שלא התייחסו אליה ולא גילו אותה. מעבר לזה החומר הכימי אינו יוצא מהגוף במלואו ושוקע ברקמות השומן ועלול בעתיד להשתחרר לדם בזמן אחר ולעורר שוב את אותו כאב ראש. כלומר הכאב ראש הזה, לא רק שלא הוסר מהשורש כך שלא יחזור אלא עלול לחזור מהסיבות המקוריות שמעוררות אותו ובנוסף עכשיו הוא יכול להתעורר גם כתוצאה מהחומר הכימי שנמצא בתוך הגוף. במילים אחרות הפיתרון הזה הוא מלכודת בפני עצמה שמקטינה את החופש שלך למרות שהיא נראית כאילו כעזרה ונחשבת בחברה שלנו כעזרה לכאב ראש.

פתרון סיינטולוגי לכאב ראש, יהיה סיוע שנותנים לאדם, שמחזיר אותו לתקשורת עם הכאב ראש. כדי שהוא יחווה יותרבקלות את הכאב ראש ויגלה דברים אודותיו. כלומר במקום בריחה (לא להרגיש אותו באמצעות כדור) התקפה, לעמוד מולו. השיטה הסיינטולוגית מעלימה את הכאב ראש על ידי הגילוי של היווצרותו. היא אינה מכניסה כימיקלים לגוף וכך מונעת הסתבכויות מאוחרות יותר.

בסיינטולוגיה אנחנו מחזקים את האדם ואת היכולת שלו לעמוד מול מצבים, להבין אותם ואז לפתור אותם, בכך אנחנו משחררים אותו מהמלכודות ומגדילים את החופש שלו: חופש פעולה, חופש להביע רגשות, חופש לתרום לשיחה, חופש לגעת, חופשלהתחיל דברים חדשים ועוד.

יש תוכניות שמותאמות אישית לאדם לפי הדברים שהוא רוצה להשיג חופש לגביהם.

המלכודות נמצאים בעולם המחשבה קודם כל. הרבה פעמים תשמע אדם שיגיד לך שהוא "לא יכול". אין שום דבר שמגביל אותו חוץ מהמחשבה שיש לו לגבי זה שהוא "לא יכול".

דיאנטיקה היא טכניקה של הקשבה שפותרת את האדם ממחסומים שקיימים במחשבה שלו ומגבילים את החופש שלו. טכניקה הכי טבעית שבעולם – ה ק ש ב ה.

אז כן, סיינטולוגיה ודיאנטיקה משחררים אדם מעבדות לחרות לנצח. הן שיטות שמביאות להבנה גדולה יותר ולחופש מפני מחסומים קיימים בעולם הגשמי ומחסומים שנמצאים במחשבה.

כמו שאמר ל. רון האברד:

"העושר היחיד שישנו הוא הבנה.

זה כל מה שיש לסיינטולוגיה להעניק."

אני מאחל לכולם בשם כל הצוות של דימור חג חרות שמח. ואם להיות יותר פרקטיים אז כדאי להזכיר כאן שבכל שישי שבת יש לנו סמינר דיאנטיקה. אז אפשר באמת להתחיל את המסע של יציאה לחופשי בכל סוף שבוע.

בהזדמנות זו רציתי להזכיר שנשארו לנו מספר DVDs על דיאנטיקה ועל סיינטולוגיה ומי שיבקש עכשיו נוכל לשלוח אליו הבייתה חינם. המלאי מוגבל ביותר וכל הקודם זוכה.

סיינטולוגיה עוזרת לאדם להגיע לחופש אישי

שמלא בתוכן: יצירה, ועניין במטרה אמיתית ששוה להשיג אותה.

אחרת זה לא ממש מעניין ושוב נכנסים לתקופה של דיכוי.

20 תגובות בנושא “סיינטולוגיה: מעבדות לחרות”

  1. מאמר מדהים, שפוט ועושה חשק להמשיך לרוץ אחר החופש – ההבנות, העלמת מקורות הדכוי – במהרה בימנו.

    כל הכבוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *