דו"ח תעשה גלזר – האם סיינטולוגיה היא באמת כת?

הגיע הזמן שנענה על השאלה הזאת פעם אחת ולתמיד:

1. דוח "תעסה גלזר" הינו דו"ח בין משרדי שמסקנותיו לא אומצו, זהו מעמדו. אלו מילים שנכתבו עוד במכונת כתיבה, ואף אחד לא מצא לנכון לעשות איתם דבר, זאת העובדה היבשה.

2. הדוח הוא מינואר 1987 והיום אנחנו בפבואר 2012 מדובר על 25 שנה שעברו והעולם קצת התפתח, לכן הרלוונטיות של הדוח שואפת לאפס, העובדה שאף פעם אף אחד לא טרח ליישם משהו מסקנות הדוח מעידה על ערכו.

3. הדוח מבוסס בעיקר על ידי מידע כוזב שהתקבל מגורמים קיצוניים (ראה הרחבה בסעיף הכא) בפועל לא נעשו שום בדיקות, לא בתוך המרכז לסיינטולוגיה, לא רואיינו אנשים שלומדים סיינטולוגיה, בקיצור מה שנכתב בדו"ח אינו מבוסס על בדיקות או חקירות אמיתיות שיכולות להיות קבילות בבית משפט. זה פשוט לא היה עובר, ואולי זאת אחת הסיבות שאף אחד לא ממש התייחס לדו"ח הזה במשך 25 שנה.

4. ישנם בארץ קבוצות קיצוניות כגון: "יד לאחים" ו "לב לאחים" שנלחמות בכל מה שאינו יהדות, הן רואות בכל דבר אחר סכנה קיומית ליהדות, ולכן קבוצות אלה נלחמות בחורמה בכל תנועה רוחנית מתוך הסכנה שילדי ישראל יתפתו אליהם ותהיה התבוללות. המטרה ה להחזיר כל אדם בתשובה והסלוגן שלהם הוא "לא מוותרים על אף יהודי" – זהו מקור דוח תעסה גלזר שמכיל רשימה של כעשר-עשרים תנועות שהיו בארץ ב 1987. תוכל לחפור באתר שלהם ותראה בעצמך היום יש כבר למעלה מ 40 תנועות מסומנות שמהוות איום על היהדות מבחינתם. קבוצות כמו: לנדמרק, המרכז לחקר הקבלה, אנתרופוסופיה, מדיטציה, קיבוץ נאות סמדר, פשוט כל מי שחושב אחרת הוא מבחינתם אויב היהדות וסכנה קיומית.

5. נקודה חשובה שאני רוצה להעביר, אין לי שום קונפליקט עם היהדות, להפך אני אדם שומר מסורת ברמה מסוימת, ואני מכבד כל אדם וכל אמונה. אני חושב שהדרך הנכונה היא לכבד את האמונות של אחרים. מבחינה זו סיינטולוגיה היא דת מיוחדת, אדם יכול להיות יהודי, נוצרי, מוסלמי, בודהיסטי או כל דת אחרת ויכול להיות גם אתאיסט ועדין להיות בסיינטולוגיה. הסיבה היא שסיינטולוגיה אינה פולשת לתחום האישי של האמונה, אדם יכול להאמין במה שהוא מאמין ועדין ללמוד ולהשתמש בידע שיש בסיינטולוגיה. ישנו משפט חכם "חוכמה בגויים תאמין, אמונה בגויים אל תאמין" כך שאין קונפליקט עם היהדות גם לפי היהדות.

6. כת זו קבוצה סגורה על פי הגדרתה לכן סיינטולוגיה אינה יכולה להיחשב לכת. סיינטולוגיה מאוד פתוחה לציבור הרחב, היא למעשה גוף של ידע שפתוח בפני כל אדם שרוצה ללמוד. אדם יכול ללמוד סיינטולוגיה היום חינם באינטרנט, יש קורסים חינמיים, יש ספרים בספריות ציבוריות והיא מתורגמת ל 50 שפות ונגישה ליותר מ- 90% מאוכלוסיית העולם. איש אינו יכול לעצור ידע או חוכמה, תנסה לעצור את פיסת ידע מלהסתובב בעולם ותראה שזה בלתי אפשרי במיוחד לא בעידן של היום. זה עידן של ידע של, הפצת ידע, של חופש.

7. סיינטולוגיה היא דת שנרשמה לראשונה בשנת 1954. מאז היא מקבלת הכרה רשמית מיותר ויותר מדינות בכל העולם. סיינטולוגיה אינה זקוקה להכרה על מנת לפעול, מכיוון שכל אדם רשאי ללמוד כל דבר בעולם הזה, וזוהי אחת מזכויות האדם. אי הכרה בסיינטולוגיה ע"י מדינה זו או אחרת היא אינה מכשול, סיינטולוגיה מתקיימת ופועלת גם במדינות שבאופן רשמי עדיין לא הכירו בה כדת רשמית (כמו בישראל), אין צורך בהכרה של כולם כדי להתקיים. זה בסדר וגם מוכר, גם מדינת ישראל קיימת למרות שמספר מדינות לא מכירות בה ורוצים להשמיד אותה. הכרה היא עניין הדרגתי, מה שחשוב שבכל שנה עוד ועוד מדינות מכירות בסיינטולוגיה כדת רשמית.

8. אגב, הבעיה שיש ליהדות לדוגמא בפרישה של בחורי ישיבות מישיבות, היא פתירה בעזרת ידע בנושא למידה שנצבר בסיינטולוגיה הנקרא טכנולוגיית הלמידה. ישנם מספר ספרים בנושא "ללמוד כיצד ללמוד" ו "מדריך למידה בסיסית" שאם היו מלמדים אותם בישיבות הם היו עוצרים את הנשירה שנובעת מקשיים בלמידה. מה שצריך להבין הוא שתלמיד ישיבה או כל תלמיד אחר (גם בסין) כאשר הוא אינו מבין חלק ממה שהוא קורא, מתנתק לאט לאט מהנושא, ואז הנושא מפסיק לעבוד בשבילו ורק אחרי זה הוא מחפש דברים אחרים. הסיבה שהוא רוצה לפרוש נובעת לא בגלל שדברים אחרים קיימים אלא בגלל שהוא לא מצליח בהבנת הנקרא, ונובע מכך שהוא לא מקבל תשובות לשאלות שלו. לכן במובן הזה סיינטולוגיה יכולה לעזור ליהדות בכך שהיא תיתן כלי למידה טובים לתלמידי ישיבות כדי שאלו יבינו טוב יותר את הכתבים ויתחזקו יותר.

9. הבחירה של "יד לאחים" או "לב לאחים" לתקוף יותר מ 40 קבוצות של אנשים שחושבים אחרת מהם הינה יעד מוטעה, וגם יעד לא אפשרי. יעד נכון יותר יהיה "איך לגרום לילדינו להבין את היהדות ולפעול בכיוון של מענה אמיתי לצרכי הציבור שלנו ולא בניסיונות נואשים להעלמת העולם שמסביב. העולם מסביב אינו איום. אם טוב למישהו הוא יישאר איפה שטוב לו, וחיק המשפחה, הוא המקום הטוב ביותר. זאת זוית חדשה להסתכל על דברים ואולי ייקח להם אולי זמן להפנים זאת, אבל רשמתי זאת בכל זאת בתקווה שמשהו יחלחל. מתי שהו זה יקרה, רב, מנהיג דתי יבין שלשנוא אחרים ולנסות להשמיד אותם זאת לא הדרך הנכונה. אגב גם המוסלמים הקיצוניים רוצים להשמיד כל מי שאינו מתאסלם, אז זאת בעיה לא רק שלנו. אצלנו יש לפחות את המשפט "ואהבת לרעך כמוך", מי ייתן וזה יקרה. חייה ותן לחיות, איש באמונתו יחיה. כבוד וסובלנות כלפי כל הדתות והאמונות.

10. החיים ממשיכים הלאה, אנשים לומדים מה שבא להם ללמוד, כל אחד רשאי שיהיו לו דעות, סיינטולוגיה היא ידע על החיים, מה שמייחד אותה הוא שהידע שכלול בה פועל. זה הטיעון היחיד שיש בקשר לסיינטולוגיה. היא פועלת. וזאת גם הסיבה היחידה שהיא מתרחבת. הכרה זה עניין הדרגתי שמגיע בקצב שלו. החיים ממשיכים הלאה. אם אתה רוצה לקבל כלים טובים קרא ספר "בעיות העבודה" או עשה קורס "יעילות אישית" לא יזיק לאף אחד להיות יותר יעיל בחיים שלו. רואים תוצאות מיידיות. מניסיון. טלפון לפרטים 1-800-800-107

באהבה מורדי בוקאי

על דת הסיינטולוגיה לעומת הדת היהודית – חוויה אישית, הרהורים שבלב

זה קרה גם לי… אמא נפטרה. כשזה קורה זה אמיתי וזה מטלטל, למרות שהייתי די מוכן לכך שזה עלול לקרות במשך שנתיים, זה עדיין עשה את ההשפעה שלו. באחד הערבים אחרי השבעה, הרגשתי שאני חייב לצאת החוצה לעשות טיול רגלי, יצאתי עם טרנינג בלי כיוון בלי מטרה רק לצאת החוצה.

אחרי הליכה קצרה ראיתי אורות בבית הכנסת שמסתבר היה ליד ביתי, נמשכתי לשם, ונכנסתי בזמן התפילה. מישהו קם לעברי ונתן לי כיפה וסידור תפילה בעמוד הנכון והצביע לי על כסא פנוי. תוך שניות הייתי חלק מקהל המתפללים, התקבלתי בזרועות פתוחות, בלי שאלות בלי חקירות, קיבלתי שרות מיידי. ויכולתי להגיד קדיש עם "אמן" מהמתפללים שלא הכירו אותי אבל הכירו בי.
אל התפילות הבאות באתי בלבוש הולם ומצויד בכיפה.

נוכחתי לדעת שהיהדות היא דת אמיתית, דת ללא "בעל הבית". אין מי שצריך לשאול אותו, אין מישהו שיכול להגיד לך שאינך רשאי להיכנס לבית הכנסת, אין בכלל איש בקבלה שמסנן את האנשים שבאים.

הייתי רוצה שזה יהיה כך בסיינטולוגיה, בסך הכל סיינטולוגיה היא דת נכון?

הייתי רוצה להיות מסוגל לקרוא משהו ולהתחזק בספרייה ההכשרה של הארגון, זאת אמורה להיות ספריה ציבורית שכל סיינטולוג יכול להיכנס ולקרוא משהו מהכתבים הדתיים של סיינטולוגיה.
אבל השומר בכניסה לארגון, שבסך הכל ממלא הוראות של קצין האתיקה, שממלא הוראות של מישהו בדנמרק, שממלא הוראות של "בעל הבית" כלשהו,.היה צריך לקבל 'אישור כניסה', לפני שהוא היה יכול להכניס מישהוי לקבל שרות.

הייתי רוצה שיהיה שם אודיטור שייתן סשן או סיוע לאדם שעבר אבדן, ושייעשה שימוש בטכנולוגיה האדירה והכבירה של סיינטולוגיה (זה אפשרי נכון? אבל זה נראה לי חלום שיתגשם עוד כמה מאות שנים אם נשרוד עד אז)

מה שהדהים אותי באותו ערב שהייתי זקוק לתמיכה הוא הפשטות של העניין, איך כמעט ללא מילים, הפכתי להיות מתפלל מן המניין. איך בשבת אחרי כן הזמינו אותי לעלות לתורה כשאומרים קדיש בקול מעל הדוכן, כשכל בית הכנסת עונה אמן, איך עשו אשכבה על אמא, נחמה בת נעמי זכרונה לברכה, איך קיבלתי שרות מלא, חם אוהב מחבק. (ואם היו בודקים עלי…? לא שמרתי מצוות, לא שבת, לא תפילין – חוטא גמור, והתקבלתי בחיבוק)

היהדות הייתה שם כל הזמן, חכתה בסבלנות, וכשבאתי התקבלתי.
זה היה יכול להיות בכל בית כנסת אחר בעולם, כי הגישה היא לתת שרות לכל יהודי.

יכול להיות שסיינטולוגיה נמצאת בראשית דרכה, (מה זה 70 שנה לעומת 3000 שנה?) לדעתי היא צריכה לעבור שינוי.. להתקדם לשלב הבא… ואולי ללמוד משהו…

יש שיחשבו שאני לא אמור לכתוב את המאמר הזה, כאילו שאסור להגיד שום דבר שיישמע כמו ביקורת על הארגון, בטענה שזה מה שישמור על הארגון או על סיינטולוגיה שלמה לאורך זמן, כאילו שכל ביקורת באה בכוונה הרסנית.

אך אני חולק עליהם, אי סובלנות למצבים לא רצויים מניעה לפעולה ולשינוי. צריך להתבונן במצבים לזהות דברים שלא צריכים להיות כך, להסב את תשומת הלב אליהם, כדי שאפשר יהיה לשנות את המצבים האלו לטובה, זה נכון גם בסיינטולוגיה וגם בחיים בכלל.

שיפור מצבים בחיים זה המהות של סיינטולוגיה. וזה מה שישמור על סיינטולוגיה לאורך זמן.

אכפת לי ממה שקורה. אני רוצה שסיינטולוגיה תהיה כאן ובכל מקום גם בעוד 3000 שנה.

אני מאמין שארגוני הסיינטולוגיה יכולים למלא את הייעוד שלהם כמובילים של הדת החדשה שיכולה לעזור לכל אדם על פני כדור הארץ. לדעתי לא צריך לאפשר סיינטולוגיה להיראות כמו כת סגורה או לפעול כאילו שיש לה "בעל בית". סיינטולוגיה היא דת במהות שלה ואני חושב שהארגון צריך להתנהג כמו שדת אמתית מתנהגת, בחמלה כלפי המאמינים שלה.

אני יהודי וסיינטולוג ואלו הרהורים שיש לי בלב, איך אפשר להתקדם מכאן?

שיימינג, תופעה ישנה עם שם חדש : הנה הטיפול האפקיטבי לשיימינג

חוסר האונים הוא גדול. הבלבול, הרגשות האינטנסיביים, זה לא פשוט. כאשר זה קורה זה קורה ומרגישים את זה. אך עקרונות הטיפול בשיימינג, בעברית ביוש, הן אותם עקרונות לטיפול בלשון הרע, דיבה, צד שלישי, תעמולה שחורה. זה הכל שמות נרדפים לאותה תופעה שמופיע בהמון וריאציות אבל יש טכנולוגיה מדויקת אחת לטפל בה.
אומרים שחורבן בית המקדש התרחש בגלל שנאת חינם, לשון הרע, ועוד כהנה וכהנה מחלות שהחברה שלנו נגועה בהם גם היום. האם יש לכך פיתרון? האם אפשר לצאת טוב גם אחרי שיימינג? האם אפשר למנף את זה לטובתך. זהו האזור של יחסי ציבור.
בספר העזר של האברד פרק 19 יחסי ציבור, מופיע המאמר כיצד לטפל בשמועות ובמסעות לחשושים
במאמר הזה תקבל נוסחות ודרכי פעולה, וכללים שאם תפעל לפיהם תוכל לצאת מזה בשלום.

המאמר המקורי מופיע כאן בשלמות לטובת הציבור.

כיצד לטפל
בשמועות
ובמסעות לחשושים

עשויים להיות זמנים שבהם המוניטין של אדם נמצאים תחת התקפה על-ידי שמועות או רכילות, אשר יוצרות ממשות כוזבת לגביו, וגורמות לו להיות בלתי מציאותי ולא בהסכמה עם האנשים שאיתם הוא בא במגע. סיטואציה זאת משיגה את ההפך ממה שיחסי ציבור טובים אמורים להשיג. היא מסתכמת ב"מעשים רעים שמובאים לידיעת הרבים בצורה כוזבת".
לעתים קרובות אדם פשוט מושך בכתפיו ומקבל זאת כחלק מחייו; זה המצב ואין לבטוח בטבע האדם. אחרים נאבקים מרות כדי להגן על המוניטין שלהם, ובהיעדר הטכנולוגיה של יחסי ציבור שיכולה להראות כיצד להתמודד עם נסיבות כאלה, מטפלים בכך בדרך כזאת שהכחשותיהם רק מחמירות את המצב.
השמצות אינן קורות רק לאנשי שם או לדמויות פוליטיות. שמועות ושקרים יכולים להפוך את החיים לבלתי נעימים בכל חוג חברתי.

מה אדם עושה כאשר מאיימים עליו בהתקפות כאלה נגד שמו הטוב?
קיימים פתרונות סטנדרטיים של יחסי ציבור לבעיה זאת שאדם צריך להכיר וליישם אם סוג זה של סיטואציה מתעורר אי פעם.
"תעמולה שחורה" (תעמולה = הפצה של הצהרות או של רעיונות; שחורה = שלילית או מזלזלת) היא המונח הקיים לתיאור הטכניקה שבה משתמשים כדי להרוס את המוניטין של אנשים, חברות או אומות או להריסת אמון הציבור בהם.

הטכניקה של תעמולה שחורה מבקשת להוריד את המוניטין לרמה כזאת שהאדם, החברה או האומה יאבדו את כל זכויותיהם מתוך "הסכמה כללית". ואז אפשר להרוס את האדם, החברה או האומה בהתקפה קלה אם התעמולה השחורה עצמה טרם השיגה זאת.
רכילות מרושעת ושקרית של נשים זקנות היתה המתכונת הישנה של טקטיקה זאת, והיא גרמה לנזק כה רב עד כי באיזורים מסוימים שמו נשים אלה בסדים פומביים (עמודי קלון) או גירשו אותן מהעיירה.

בתקופה המודרנית אין כל הגבלה מסוג זה על תעמולה שחורה. הקשיים והעלויות הכרוכים בתביעות דיבה והוצאת לשון הרע, וכן הניצול לרעה של הפריבילגיות של העיתונות, וכן הלאה, חושפים כל אדם למסע תעמולה כזה.
כל מה שאדם צריך הוא אויב. ורק לאנשים מעטים בהיסטוריה לא היו אויבים.

בחברה ישנם בני אדם פה ושם שאינם מבינים הרבה.
דבר זה מתבטא במעין שמחה לאיד בנוגע לדברים. אנשים כאלה מעבירים שמועות משמיצות בקלות רבה. בחברה שבה האנשים אינם יודעים קרוא וכתוב, אנשים מסוג זה קיימים בשפע. מאחר שהם אינם יודעים לקרוא, רוב הידע נמנע מהם. מאחר שהם אינם יודעים מילים רבות, הם אינם מבינים חלק ניכר ממה שנאמר להם.
הדבר אינו מוגבל אך ורק למי שאינם יודעים קרוא וכתוב.
את מה שהם אינם מבינים הם מחליפים בדברים דמיוניים.
לפיכך, אנשים כאלה לא זו בלבד שהם מקשיבים להכפשות, אלא שהם גם מעוותים ומסלפים אפילו אותן.
כך שמועה שאין בה גרעין של אמת יכולה להתפשט בחברה.

כאשר קיימות שמועות רבות מסוג זה והן מתמידות, יש מקום לחשוד בקיומו של "מסע לחשושים". אין זה משום שאנשים לוחשים את הדברים האלה, אלא משום שכמו רוח רעה, נראה כאילו אין להם מקור.
תעמולה שחורה עושה שימוש בנכונות זאת להפיץ ולהעצים כזבים.
כמות גדולה של תעמולה שחורה היא כמובן נועזת יותר, ומופיעה בצורה בוטה בעיתונים, ברדיו ובטלוויזיה שהינם חסרי אחריות (או שנשלטים בצורה סמויה).
אך אפילו לאחר שהופיעה בעיתונות כתבה של ביקורת שלילית, או שהועבר שידור שלילי ברדיו או בטלוויזיה, מנהלי התעמולה השחורה סומכים על "מסע הלחשושים" שיפיץ את ההשמצה בחברה.
לכן כל אדם, כל ישות, נמצאים בסכנה.
האדם מתחיל לחשוש מדברים רעים שנאמרים עליו. לנוכח מסע לחשושים, אמיתי או מדומיין, האדם נוטה לסגת, נוטה להפחית בפעילותו ולצמצם את ניסיונו ליצירת מגע.
הדבר נכון באותה מידה גם לגבי חברות עסקים ואפילו אומות.
לפיכך, כל עוד אדם אינו יודע כיצד לטפל בהתקפה כזאת, הוא עלול למעשה להיעשות די אומלל וחולה.

חוק הנתונים שהושמטו
ישנו חוק טבע שפועל, אשר לרוע המזל מסייע לתעמולה שחורה.
כאשר אין נתונים זמינים, אנשים ימציאו אותם.
זהו 'חוק הנתונים שהושמטו'.
רִיק נוטה להתמלא. פילוסופים קדומים אמרו ש"הטבע סולד מן הרִיק". למעשה, הלחץ שמסביב זורם לתוך איזור שאין בו לחץ.
כך הדבר עם אדם, חברת עסקים או אומה.
כאשר אדם נפגע משקרים הוא נוטה לסגת. פעולה זו לבדה נוטה למשוך דברים פנימה.
עקב כך האדם אינו מעוניין להוציא נתונים החוצה. הוא הופך למסתורין במידה מסוימת.
כדי למלא את המסתורין הזה אנשים ימציאו נתונים.
הדבר נכון לגבי אנשים, חברות עסקים או אומות.
זהו המקום שבו יחסי ציבור הם הכרח.
ביסודו של דבר, יחסי ציבור הם האמנות של הבאת מעשים טובים לידיעת הרבים.
זוהי טעות הרת-גורל לחשוב שמעשים טובים מדברים בעד עצמם. הם לא. חייבים לפרסם אותם.
ביסודו של דבר, זוהי מהותם של יחסי ציבור. וזוהי הסיבה שלשמה הם קיימים – למלא את אותו ריק של נתונים שהושמטו. במהלכו של מסע תעמולה שחורה נשללים מהאדם ערוצי תקשורת רגילים. המדיה של העיתונות שדרכה מנוהל מסע התעמולה לא תפרסם ביקורת אוהדת. אדם צריך להיות משוגע אם הוא חושב שהיא תעשה זאת, שכן היא משרתת אדונים אחרים שמטרתם להרוס את המוניטין של זה שמהווה את המטרה.
התבטאויות מפי "בני-סמכא" דוחקות את האמת הפשוטה לקרן זווית.
לכן, אנשי יחסי ציבור צריכים להיות מומחים גדולים בטכנולוגיה שלהם כשהם ניצבים בפני תעמולה שחורה.

הטיפול
כאשר לא מנהלים מאבק נגד תעמולה שחורה, קל לנהל יחסי ציבור.
שוכרים כתב שמתחיל לעבוד בהעלאת רעיונות ובהפקת הודעות לעיתונות. זוהי הסיבה לכך שכתבים נחשבים לעתים קרובות ליחצ"נים, והם אינם כאלה.
לנוכח מסע תעמולה שחורה, הודעות כאלה מסולפות, נדחות, וזה הסוף.
יש באמנות הזאת הרבה יותר מכך.
להלן כמה מהכללים הרלוונטיים:

מלא את הריק
ראשית, הפסק לסגת. זה מוכח באופן חד-משמעי שבעת טיפול בתעמולה שחורה באמצעות יחסי ציבור, רק זרימה החוצה משתלמת. שתיקה יכולה להיות אצילית כתכונת אופי, אך ביחסי ציבור היא הרת-אסון.
הכחשה בוטה היא גסה, ויכולים להשתמש בה נגד המכחיש כמעין אישור.
אינך חייב לצאת בהכרזות או להפיץ פשלה, ואינך צריך לעשות זאת אף פעם. יחצ"נים לעתים קרובות יוצרים את הפשלה.
אך אל תפרש זאת בתור "השתיקה הכרחית". הגע למקום בטוח והבע את דעתך בגלוי.
השתמש בכל ערוץ כדי להביע את דעתך. אך אל תחפש אחר ערוצים שיסלפו את דבריך בשעה שהם יחזרו עליהם.
אל תישאר באותו הנושא שלגביו אתה מותקף.
דוגמה להשמעת קולך מבלי להכחיש ובכך לאשר את הדברים עשויה להיות:
הצהרה: "קראתי שהחברה שלך פשטה את הרגל בחודש שעבר".
הפרכה: "אלוהים. אתה מספר לי! אם לא היינו נחלצים מהחוזה הזה באמת היינו פושטים רגל. היתה מהומה רצינית בחדר המנהלים. אבל מיימון ניצח. מרוקאי עד העצם. הוא אמר 'אני לא אחתום על זה!' הוא היה רוצה להוריד לנשיא את הראש. מהומה רצינית. נראה כאילו יש לנו 80 מיליון דולר קבורים איפה שהוא ומיימון אחראי עליהם והוא לא יזוז מילימטר בעניין".
מסקנתו של השואל היא שאינך מרושש. יש לו נתונים. הריק מתמלא בסיפור על מהומות במועצת המנהלים ועתודות מסתוריות של 80 מיליון.

הפרך נתונים כוזבים
פעולה זאת מורכבת מהפרכה גמורה של ההצהרה הכוזבת באמצעות מסמכים, המחשה או הצגת האמת. צריכה להיות לך ערכה (אוסף של מסמכים) או היכולת להמחיש, או דבר-מה להציגו.
הצהרה: "סיפרו לי שיש לך בעיות עם מועצת הבריאות המחוזית".
הפרכה: "הנה תעודת הבריאות שלנו שהוצאה לאחרונה ומכתב של ציון לשבח ממועצת הבריאות". מציג את שניהם.
התוצאה? מי שאמר לו את זה איבד כעת את אמונו בו כמקור מידע מדויק.
כאשר האדם פולט הצהרה כלשהי שניתן להפריכה, מצא מי כדי לקבע את תשומת לבו עליו ואז להציג את ההפרכה.
הצהרה: "שמעתי שאת לא נשואה לגבר שאת גרה איתו".
הפרכה: "מי אמר לך את זה?"
הטוען: "לא זוכר".
המפריכה: "ובכן, כשתיזכר אני אראה לך הוכחה".
הטוען: "ובכן, זה היה גבר . . ."
המפריכה: "מי?"
הטוען: "מיקי שמיקי".
המפריכה: "בסדר. הנה תעודת הנישואין שלי. מי זה בכלל המיקי שמיקי הפסיכי הזה?"
עכשיו מיקי שמיקי הוא התעלומה. מה פתאום הוא משקר? מה הוא ירוויח מזה?
כשהמפריך לא מחזיק ברשותו את המסמך אבל יכול להשיג אותו, הוא יכול לומר "תן לי את השם של מי שאמר את זה ובפעם הבאה שניפגש אני אראה לך משהו מאוד מעניין על זה".
ואל תשכח להשיג את המסמך ולפגוש אותו שוב.
יש מיליארד וריאציות. "זה לא יטוס". הטס את זה. "המקום ריק". הראה לו שהוא מלא.
עצם העניין הוא הוכחה בכל צורה שהיא.
אתה מפקפק רק באמיתותן של אמירות שאתה יכול להוכיח שהן כוזבות, ובכל שיחה תן לשאר לעבור.

הפרך כל שמועה
הוכחה של משפט שלילי היא כמעט בלתי אפשרית. "איך אני אדע שאתה לא איש ה-CIA?" ובכן, איך אפשר להוכיח את זה? אין טעם לשלוף תג של הקג"ב, כי זה יהיה גרוע באותה המידה. איש מעולם לא כתב מסמך "גיל שמיל הוא לא חבר ב-CIA". חסר תועלת. זוהי הכחשה. מי יאמין לזה?
לפעמים, לומר "אתה לא" זה מספיק.
אבל התשובה הנכונה לשלילה (שום הוכחה) היא "למלא את הריק".
אבל מדי פעם אתה יכול להוכיח משפט שלילי. אם אדם מואשם בהברחת סמים, הוא יכול להוכיח שהוא חבר בליגה נגד סמים. הניגוד בהוכחת משפט שלילי חייב להיות אמין.
קיימות מיליוני מיליונים של וריאציות.
העיקרון הוא לא להיות הדבר שנאמר בשמועות, ולהיות מסוגל להוכיח זאת במהירות.

המשך למלא את הריק
מעשים טובים לאורך זמן ופרסום יעיל של חומר על המעשים הטובים הינם חיוניים.
עלונים, פרוספקטים, הודעות לעיתונות, העיתון והמגזין של עצמך, לתוך אלה ורבים אחרים צריך להכניס זהות של עצמך שניתנת להבנה.
כשאתה מפיץ או משתמש באלה, אתה מביא לידיעת הרבים את מעשיך הטובים.
וכמו כן אתה חייב לעשות מעשים טובים. אדם חייב, לפחות דרך מעשיו הטובים ופעולותיו הטובות, להיראות לעין.
לכן, שטף בלתי פוסק, אמין ומחוכם של פרסומים של יחסי ציבור חייב להתרחש.
ואז יום אחד לא יהיה אויב.
והמוניטין שלך יהיה גבוה.
ייתכן שיהיו התקפות אחרות, אך כעת תוכל לטפל בהן כשריפות קטנות ולא כיער בוער שלם.

אתה יכול לראות שתעמולה שחורה היא התקפה סמויה על המוניטין של אדם, של חברת עסקים או של אומה תוך שימוש בהשמצות ובשקרים על מנת להחליש או להרוס.
ההגנה מניחה מראש שזה שמהווה מטרה אינו עד כדי כך גרוע.
אין צורך להיות מושלמים כדי לעמוד בפני התקפה כזאת, אבל זה עוזר.

אבל אפילו אם היית מושלם, זה לא היה מהווה אמצעי הגנה. כמעט כל הקדושים בהיסטוריה היו חשופים להתקפות כאלה. ורובם מתו כתוצאה מהן.
התשובה היא טכנולוגיית יחסי ציבור שמיושמת במיומנות.
כדי להיות מיומן במשהו, צריך לדעת אותו ולהיות מנוסה בו ולבצע אותו.

מתוך ספר העזר של האברד
– פרק 19 יחסי ציבור

מאמר חשוב זה בא כ'עזרה ראשונה' לאנשים שנמצאים תחת התקפה של שמועות, דיבה או לשון הרע.
המאמר הוא חלק מספרון הדרכה אפקטיבי בנושא יחסי ציבור
a href="https://bit.ly/2zPUY4z">בהוצאת דימור טלפון 1800-800-107 (שמחירו 68 ₪ בלבד)

המשאלה של עץ הדקל בגינה שלנו

זה מצחיק, הרי עצים לא ממש מדברים.

אבל הנה הסיפור היה לי עץ תמר בגינה שעבר כנראה משבר בילדותו. הגזע שלו נפגע כנראה מ"חידקנית הדקל" (סוג של טפיל) או משהו אחר, מה שגרם לגזע להירקב מבפנים.

כדי לשרוד למרות המחלה הוא גידל סוג של שורשים שכיסו את הגזע ועטפו אותו מכל הצדדים ותמכו בו מבחוץ, זה נראה כמו בלוטה ברדיוס של מטר על מטר – הדקל הצליח לשרוד אבל אז הגזע גדל עקום מתוך הבלוטה – כמו מגדל פיזה.

כשאני הכרתי את הדקל לפני כשלוש שנים הוא היה דקל בוגר לתפארת אבל עקום מאוד ובסכנת נפילה תמידית. מיד קשרתי אותו בכבל פלדה לעץ סמוך אחר כדי לתמוך בו שהוא לא ייפול.

עברו למעלה משנתיים ועץ התמר חי וקיים ועוד השנה הוא נתן לנו גם פרי. ממש מדהים.

לפני ראש השנה הקלתי עליו את המשקל וגזמתי ממנו ענפים יבשים שהכבידו עליו. בקצה הגינה נערמה לה ערמת גזם בגובה של שני מטר.
יומיים לאחר מכן, הדקל נחת על הערמה בנחיתה רכה. כן. הגזע נשבר קרע את הכבל ונפל בגינה על ערימת הגזם.

מדהים שזה קרה בלילה ולא שמענו לא את השבירה ולא את הנפילה שלו. הוא נתן לנו לישון בשקט.

הכי מדהים בעיני זה התזמון שזה קרה. נראה לי שזה לא מקרי. הדקל החזיק מעמד יותר משנתיים עם הכבל שקשרתי לו אבל כפי הנראה הגיעה שעתו. והוא נפל מאוד סמוך לחג הסוכות שלנו.

פתאום מצאתי את עצמי עם דקל ענק ששוכב לי בגינה. מה לעשות?

זה נחת עלי בבת אחת כשקלטתי שהדקל לא סתם החליט לחתוך דווקא עכשיו לפני סוכות. אני לא יודע אם דקלים מדברים אבל בהנחה שהמטרה של תקשורת היא להביא להבנה והעובדה שאני הבנתי שעלי לבנות סוכה ולהשתמש בעלים של הדקל כסכך אז כנראה עץ הדקל הזה דיבר ואף הביע משאלה.

במותו הדקל רצה עוד לעזור, ודאג להיות שימושי וליצור חיים. גם למות צריך לדעת איך מתי ובאיזה צורה. מדהים נכון?
.
אז כך מצאתי את עצמי ממלא את המשאלה של הדקל. וכמוהו אני רוצה לעזור ליצור התקרבות, סובלנות, קבלה, לכל מי שמעוניין בערכים האלו.

לכן, אני מזמין את כל עם ישראל על כל מגזריו השונים, אני מזמין מוסלמים, נוצריים, יהודים, וגם אנשים שיש להם את הדת הפרטית שלהם, את אלו שמאמינים רק בעצמם או כל דת שהיא אחרת. שולי ואני יהודים מסורתיים וגם סיינטולוגים. אז הכל הולך.

אני מזמין משפחה, שכנים, חברים, ואנשים בכלל שנכיר בפעם ראשונה, לשבת בסוכה שלנו להינות ביחד מהמשותף שביננו, להנות מהצדדים היפים של החיים, לשבת, לדבר, להתחבר, להתעניין באחרים, להיות סובלניים אחד כלפי השני, להיות פחות ביקורתיים, ולהקשיב לסיפורים מעניינים שקורים לאחרים בזמן שהחיים עוברים להם.

סוכת השלום תהיה פתוחה בכל חול המועד סוכות, מהשעה 10:00 בבוקר עד 20:00 בחצר האחורית של הבית של שולי ומורדי בסביון.
הכניסה חופשית לכולם. מומלץ להביא משהו לאחרים שיגיעו כמותכם: עוגה, פשטידה או סלט, אנחנו נדאג לכל השאר.

כל מי שיגיע יוכל לתרום בנוככחות שלו ולהיות חלק מחוויה היוצאת דופן, אוירה נעימה נינוחה ומחבקת, לראות את הדקל במצבו החדש ולהכיר לו תודה על המשאלה שלו. כמו כן כל מבקר יקבל מתנה מאיתנו חוברת מיוחדת שכוללת 21 כללים לחיים טובים יותר – הדרך אל האושר.

סוכת השלום שלנו היא בסימן הכלל החשוב מתוך החוברת – כלל 18: "כבד את אמונותיהן הדתיות של אחרים"
הנה השורה הראשונה בכלל הזה: "סובלנות היא אבן פינה טובה שעליה אפשר לבנות יחסי אנוש"

נתראה בסוכה
של שולי ומורדי בוקאי
בחול המועד סוכות
ברח' רימונית 10 סביון
טלפון: 052-4562006
1-800-800-107

דבר, כתוב, שאל, קבל תשובות לשאלותיך, אל תפחד!

דבר, כתוב, שאל, קבל תשובות לשאלותיך, אל תפחד!

נתקלתי בשיר של מרטין נימלר שנגע לליבי
הוא מדבר על תקופה אחרת
אבל זאת תופעה אנושית שקיימת גם היום בהרבה מקומות בעולם
ואולי גם מול העיניים שלכם.

אפשר ללמוד מהניסיון שלו משהו חשוב לחיים שלנו
להמשיך לקרוא דבר, כתוב, שאל, קבל תשובות לשאלותיך, אל תפחד!

מסיבה היום – 65 שנה לספר שיש בכוחו להפחית את אי השפיות ולהעלות את ההבנה והסובלנות בעולם

לפני 65, שנתיים אחרי סיום מלחמת העולם השנייה, יצא לאור הספר שעתיד לשנות את הקו היורד של התרבות שלנו. פסגת הטירוף של רצף מלחמות עקובות מדם, מיליונים של נטבחים, ממשלות המשקיעות את מלוא עצמתן ביצירה של אמצעי לחימה רק מסמנות את המקום הנמוך אליו הגיע האדם – הפוטנציאל להכחדתו.

הספר הגיע בדקה התשעים כד לחולל את השינוי!

חיי אדם הם כן חשובים. האינדיווידואל מול החברה הוא בעל ערך, החברה בנויה על האינדיווידואל, המצב המנטלי שלו הוא מפתח לשפיות של החברה.

מלחמות הן אי-שפיות? היא תוצר של אנשים לא שפויים שיושבים בנקודות החלטה וגוררים את כולנו לאי שפיות.

הספר מכיל טכניקה של הקשבה שניתנת ליישום באופן נרחב בכל פינה בכדור הארץ.

קריאת הספר לבדו יכולה לשנות לטובה את המצב המנטלי והשפיות של הקורא ושל החברה – כיוון שכל אדם משפיע על החברה. אולי רוב תושבי כדור הארץ עדיין לא מודעים לשינוי המתחולל אבל הכרה בדבר היא רק עניין של מודעות וזמן. השינויים מתרחשים כבר 65 שנה וימשיכו להתרחש בקצב גדול יותר עד שהתרבות הזאת תעבור לפסים של שפיות שלום הבנה וסובלנות.

אני מזמין אותך להיחשף לספר החשוב ביותר של המאה העשרים! – דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש. הרעש, החדשות, מסביב, מסיחים את הדעת ומפריעים אבל אם גם לך נראה שמשהו לא בסדר כאן, אם גם אתה חושב שזה צריך להיות אחרת, ואם אתה מספיק מודע ופתוח להקשיב… נראה אותך הערב ב 17:30 באולם אלהמברה שד ירושלים 39 יפו. בכניסה תאמר שקיבלת את הזמנה ממורדי בוקאי 0524562006

סדר בעסק = כסף נכנס לעסק = יותר הנאה

אנשים רוצים שיהיה להם יותר כסף, יותר רווחיות, אבל לא תמיד מבינים איך להביא את התוצאות האלו.

המפתח הוא, התארגנות נכונה, סדר, יעילות.

מסתבר שכשיש סדר ודברים מאורגנים בצורה נכונה, הכסף זורם, והשירותים והמוצרים מסופקים בצורה יפה ומאוזנת.

לכל חברי אני מציע לעשות את קורס יסודות ההתארגנות שניתן להירשם אליו חינם.

הנה הקישור לכך:

http://dimormideast.com/freecourse/?course=3

יסודות ההתארגנות החינם!
http://dimormideast.com/freecourse/?course=3

איך אפשר לחזות את פוטנציאל האושר שלך?..

איך אפשר לחזות את פוטנציאל האושר של אדם? מה שעושים זה דבר מדהים, האדם עונה על שאלות לכאורה סתמיות שלא קשורות לכלום, ויוצא עם אבחון מדויק לגבי מה מפריע לו להגיע לאושר. כלומר איך הוא שם רגל לעצמו, וגורם לעצמו להיות פחות מאושר. לדעתי זה מדהים שאפשר בכלל לעשות דבר כזה. ויותר מדהים שהוא יכול לקבל תוכנית למידה חינמית כדי לתקן את זה. ועוד יותר מדהים שהוא יכול לבדוק בעזרת אותן שאלות אם חל שיפור. לא יאומן אבל אפשר להיכנס ולראות:

http://dimormideast.com/landing/happiness/

איך מייצרים שלום עם אחרים?

האם אתה חי בשלום עם עצמך? עם בני משפחתך? עמיתיך לעבודה? נהגים אחרים בכביש?… האם אתה בתקשורת טובה איתם? האם אתה יכול לתת בהם אמון ולקבל אמון בחזרה?
שלום אינו סחר-מכר של קרקעות אלא עניין של אמון בצד שמנגד.
אם היו נסיבות שבהן היית חולק את החדר שלך בביתך עם פלשתינאי, ובוא נגיד שלא הייתה לך שום ברירה אחרת, האם היית מחכה להסכם שלום בין ראשי המדינות כדי להחליט מה לעשות או שהיית מוצא דרך לגור איתו ביחד, בשלום ובכבוד הדדי ותוך שמירה על כללים והסכמות ביניכם?

אושר ושלום חשובים ביותר והם ניתנים להשגה כמובן רק אם תעבוד להשיג אותם בחייך!

להמשיך לקרוא איך מייצרים שלום עם אחרים?

מה הקשר בין משולש ה ARC למחסומי הלמידה?

http://www.dimorcenters.org/blog/

סיינטולוגיה: הבלוג של מרכז סיינטולוגיה דימור רוטשילד
http://www.dimorcenters.org/blog/

סיינטולוגיה: הבלוג של מרכז סיינטולוגיה דימור רוטשילד
ציטוטים שבועיים מאת ל. רון האברד ועוד…

הבנה ולמידה מאת מורדי בוקאי
22 בנובמבר, 2014

מאמר זה נלקח מילה במילה מתוך סיפור הצלחה של מורדי בוקאי מסיום קורס כובע התלמיד של עידן הזהב של הטכנולוגיה שניים.
לתהליך הלמידה יש מטרה – הבנה – שזה בעצם ARC  רחב